Etapa 1 Alpe Adria

← inapoi

postat la data de: 23.04.2011

Ziua dedicata calificarilor s-a terminat cu succes pentru pilotii BGS Motorsport. Faptul ca toti cei inscrisi in Campionatul Alpe Adria sunt sportivi titrati, cu experienta, a sporit concurenta si a demonstrat faptul ca pilotii nostri au ajuns la un nivel foarte bun.

 hunaa2600x428_400

 

Petre Pop, pilot la categoria SuperSport, s-a calificat cu un timp foarte bun 1.58.8, urmat de Stefan Popescu, pilot tot la categoria SuperSport, cu timpul 2.04.6.
Ionut Mistode, pilot la categoria SuperBike, a terminat ziua cu timpul 1.55.2
Le uram mult succes pentru maine cand vor avea loc cele doua curse SuperSport si SuperBike.
Cateva poze puteti gasi in galeria noastra foto iar rezultatele mai jos dupa cum urmeaza:
Rezultatele in urma calificarilor:
Rezultate Supersport
Pos. Nr. Nume Best Lap
1 52 Conti Michele 1:53.037
2 22 Bukowski Daniel 1:53.767
3 71 Berghammer Thomas 1:53.972
4 7 Kalab Igor 1:53.938
5 81 Latr David 1:54.138
6 66 Broz Jiri 1:54.625
7 63 Koler Kevin 1:54.725
8 94 Klejch Jiri 1:54.889
9 57 Zielinski Sebastian 1:54.904
10 3 Hofer Hanes 1:55.377
11 62 Grasmugg Alois 1:55.673
12 155 Dusek Viktor 1:55.985
13 21 Cazacu Catalin 1:56.112
14 4 Kreutzer Kevin 1:57.282
15 32 Rotter Jochen 1:57.585
16 25 Vecko Michael 1:57.692
17 15 Durdik Martin 1:58.483
18 134 Mainescu Dan 1:58.723
19 72 Pop Petre 1:58.857
20 23 Negrea Octavian 1:58.862
21 89 Domke Klaus-Peter 1:59.141
22 5 Beznoska Miloslav 1:59.577
23 141 Pirger Erwin 2:00.654
24 11 Vlad Marin 2:01.409
25 9 Costescu Cosmin 2:02.191
26 28 Korcak Ondrej 2:02.407
27 69 Balazs Csaba 2:02.881
28 31 Dudas Atilla 2:03.647
29 86 Popescu Stefan 2:04.617
30 8 Svoboda Petr 2:05.339
31 117 Pasere Ionut 2:06.914
32 138 Romocea Aron 2:07.097
33 47 Hanzalik David 2:07.799
34 122 Farago Robert 2:08.165
35 36 Cancel Catalin 2:09.085
36 281 Cancel Ovidiu 2:13.753
37 27 Schober Julian 2:15.421

 

Rezultate Superbike

Pos Nr. Nume Best Lap
1 55 Filla Michael 1:50.332
2 1 Kispataki Viktor 1:50.877
3 13 Meklau Andreas 1:50.968
4 88 Resch Roland 1:51.923
5 8 Rous Radomil 1:52.125
6 58 Sarkany Dezso 1:52.156
7 77 Camlek Berto 1:52.675
8 40 Gyorfi Alen 1:53.046
9 76 Schleindlhuber Helmut 1:53.188
10 49 Wohner Mike 1:53.327
11 12 Sendlhofer Gunther 1:53.553
12 21 Karban Vladimir 1:53.953
13 11 Richter Michael 1:54.178
14 38 Grammer Klaus 1:54.359
15 117 Sendlhofer Michael 1:54.428
16 20 Pascota Ionel 1:54.468
17 7 Ruza Vladimir 1:54.552
18 25 Vetrak Frantisek 1:54.829
19 16 Mistode Ionut 1:55.252
20 98 Oskladowicz Janusz 1:55.273
21 6 Borowczak Raymond 1:55.520
22 64 Christian Weber 1:55.760
23 24 Duchyna Peter 1:55.863
24 91 Megela Henrich 1:56.757
25 69 Schleindlhuber Manuel 1:57.683
26 5 Svec Jaromir 1:58.488
27 131 Vargolici Daniel 1:58.665
28 57 Brabek Zdenek 1:59.172
29 142 Filipeanu Razvan 2:01.956
30 89 Barda Gal 2:03.904