← inapoi

postat la data de: 25.04.2011

Rezultate bune…din nou!

hunaa1600x399_400

Deplasati in Ungaria, pt cursa de la Hungaroring, contand pentru Campionatul European Alpe-Adria si Campionatul National, pilotii BGS Motorsport, au obtinut din nou rezultate f bune. Dupa sesiunea de calificari de ieri, cei trei piloti au reusit sa urce cateva pozitii atat la general cat si in clasamentul romanilor, astfel ca Ionut Mistode a reusit sa-l devanseze pe Ionel Pascota la clasa superbike, iar Petre Pop a reusit un spectaculos loc 2, intre romani. Deasemenea cei doi piloti au reusit sa urce f bine si in clasamentul general, Ionut Mistode terminand cursa pe 11,acumuland 5 puncte in Campionatul European si 25 in cel National, iar Petre Pop a terminat pe 9, acumuland 7 puncte in Campionatul European si 20 in cel National. Stefan Popescu, a reusit un meritat loc 6 intre romani, loc ce ii confera 10 puncte in Campionatul National.

Ca de obicei pista de la Hungaroring, a avut surprize meteorologice pt piloti. In cursa clasei de 600, picaturile de ploaie si-au facut aparitia, ceea ce a dus si la stoparea cursei, dupa 6 ture, in urma unui accident destul de serios, in care a fost implicat pilotul roman Dan Mainescu. Restartul cursei s-a dat pentru restul de 5 tururi ramase de parcurs, urmand ca timpii cumulati sa dea rezultatul final. Spectacolul a fost completat de nr f mare de concurenti si f multe cazaturi.

Cursa de superbike a adus ca de obicei in prin plan nume consacrate ca Andreas Meklau, Michal Filla, Roland Resch sau Mike Wohner. Pt echipa noastra cursa a fost cu atat mai spectaculoasa, pt ca Ionut Mistode lupta contra lui Ionel Pascota, lupta dintre cei doi fiind asteptata inca de la inceput, si cu siguranta se va desfasura pe tot parcursul anului.

Felicitari Ionut Mistode, Petre Pop si Stefan Popescu!

Cateva imagini in galeria foto, mult mai multe urmand sa fie postate in aceasta dupa amiaza.